Životopis

Narodil jsem v roce 1986 v Kolíně, kde jsem prožil také své dětství. Vystudovanou mám SŠ energetickou v Praze (2007), studoval jsem také dálkově Právnickou fakultu UP, obor Právo ve veřejné správě (2011-2013) kde má hotové čtyři semestry . Z důvodu vážných životních okolností jsem studium na VŠ zatím nedokončil. Po osmi a půl letech strávených v Praze jsem se v roce 2014 vrátil zpět do Kolína, kde v současnosti žiji.

V roce 2011 jsem se angažoval v hnutí Skutečná demokracie teď, která reagovala na protesty především mladých lidí ve Španělsku, ale i dalších zemí. Hnutí se následně přetvořilo v českou odnož hnutí Occupy vystupující zejména proti společenské a ekonomické nerovnosti, údajné hamižnosti korporací a vlivu korporátních peněz a lobbistů na vládu. V té době jsem organizoval též demonstraci zaměřené proti protipirátské dohodě ACTA.

Organizoval jsem také několik demonstrací na podporu práv zvířat, spolu s hnutím 269. Angažuji se také v projektu “S barvou ven”, kde jako mentor pomáhám vyoutovat se mladým gayům a lesbičkách. Jsem spolutvůrcem kampaně Proti projevům nenávisti, která se věnuje mimo jiné vyvracení hoaxů. Od srpna 2017 působím jako šéfredaktor serveru Manipulátoři.cz. Jsem členem Syndikátu novinářů České republiky. 

Snažím se propagovat etický způsob života k ostatním lidem (bez rasismu, homofóbie, sexismu…) i zvířatům a přírodě (vegetariánství a ekologii) a demokratické principy. Od roku 2015 jsem členem Strany Zelených, v nichž se věnuji především regionálním tématům.

Názory: Myslím si, že solidarita není sprosté slovo. Na stranu druhou však odmítám zásah do soukromého vlastnictví. Distancuji se od extremistických ideologií jako marxismus nebo anarchismus. Své postoje považuji v pravo-levém spektru jako středové, tedy občas spíše levicové, občas spíše pravicové.

Profese: nezávislý novinář, publicista

Zaměstnání: Manipulátoři.cz

Záliby: Turistika, cyklistika, fotbal, hudba.

Jsem věřící, člen Starokatolické církve.

Ve vážném vztahu od září 2014.

Fotografie volně k využití pro novináře a encyklopedické účely:

Creative commons attribution ShareAlike 4.0

Public domain 

Napsat komentář