Dočká se Kolín cyklotrasy do Kutné Hory?

Spojit Kolín a Kutnou Horu cyklotrasou. To je mnoholeté přání mnoha obyvatel Kolína, Kutné Hory i turistů. Kolín je díky nížinatému a rovnému okolí vyhledávanou lokalitou pro cykloturisty a to i začínajícími, či s malými dětmi. Historie Kutné Hory pak přitahuje ročně zástupy turistů, kteří by naopak mohli poznat i okolí Kutné Hory.

Řešit situaci chce město Kolín, ale i Středočeský kraj. Problémem však je, že řešení jednotlivé úřady spolu nekoordinují. Členové Strany zelených v Kolíně a Kutné Hoře proto nabídli zastupitelům měst a kraje řešení, které by stavbu urychlilo a zároveň ušetřilo náklady. „Znamenaly by ušetření peněz, zásahu do krajiny atd.. Vedly by totiž po již existujících trasách pro cyklisty, turisty, popř. Silnicích III. Třídy,“ říká za kolínské Zelené Jan Cemper.

V otevřeném dopise nabízí hned tři možné varianty. Dvě z nich přes Polepské údolí buď to na Červené Pečky nebo Hluboký Důl a Nebovidy. Třetí přes Starý Kolín a Hlízov. „Budeme se snažit, aby bylo využito stávajících cest i z toho důvodu, že zdejší příroda je zde již příliš zasažen nejrůznějšími zásahy do krajiny. Nechceme nový asfalt, který by znamenal další překážky v krajině, které by vadily například při zavodnění a odvodnění. Zároveň chceme, aby si lidé těchto tras užily co nejrychleji a kraj díky finančně netrpěl,“ dodal kandidát do Poslanecké sněmovna za Kolín Jan Cemper.

Napsat komentář