23. září přijede do Kolína Jakub Čech a Matěj Stropnický

23. září 2016 od 18:00 se na zahradě domu v Rubešově 56 v Kolíně uskuteční neformální beseda s Jakubem Čechem, Matějem Stropnickým na téma komunální politiky. Řeč bude o možný alternativách ke zkorumpovaným vládám, o úřednické aroganci a o tom jak se domoci svých práv.

Jakub Čech je mladý aktivista, který se angažoval v získávání přístupu k informacím. Požádal magistrát města Prostějova o informace, ale ten mu jej odmítl vydat s poukazem na jeho mládí (tehdy 14 let). Požadované údaje vydal magistrát až po nařízení Krajského úřadu. Později Jakub Čech upozorňoval na další porušování zákonů a předpisů ze strany magistrátu a angažoval se za zachování budov Jezdeckých kasáren. Jeho činnosti a angažovanosti v mladém věku si všimla celostátní média a vystupoval v několika pořadech (DVTV, Show Jana Krause a Všechnopárty).

Matěj Stropnický je předsedou Strany zelených a zastupitelem hlavního města Prahy a městské části Prahy 3. V komunální politice se pohybuje již přes deset let, z nichž většinu času strávil jako hlasitý opoziční kritik starých pořádků v podání zkorumpovaných kmotrů z ODS a jim podobných. Nesouhlasil s účelovými změnami územního plánu a jako náměstkovi primátorky pro územní rozvoj se mu následně podařilo systém jejich pořizování zprůhlednit. Jako opozičník také organizoval odpor vůči zbourání Nákladového nádraží Žižkov a i díky následnému působení v pozici místostarosty pro kulturu a náměstka pro územní rozvoj se mu jej podařilo zachránit a postupně proměňovat v kulturní centrum. Prosadil celopražsky také systémové financování sociální bytové výstavby i uměleckých děl na veřejných prostranstvích jako součást jejich rekonstrukce.

Akci bude moderovat za místní organizaci Strany zelených Jan Cemper, který kandiduje v nadcházejících krajských volbách v koalici Spolu pro kraj (KDÚ-ČSL, Strana Zelených a SNK-ED). V rámci akce je připraveno vegetariánské a veganské grilování a určitě se najde i něco k pití. Přijďte pobýt v příjemném prostředí.

Napsat komentář