14 asistentů Petra Macha aneb proč nerozdat kapesné

Pamatujete tu kampaň Strany svobodných občanů (dále SSO, strana též známá jako “svobodní”) proti EU před volbami do Evropského parlamentu? Pamatujete jak SO kritizovala netransparentní zakázky a výběrová řízení? Pamatujete jak SSO brojila proti “sociálnímu státu”? Tak tomu všemu je konec. Petr Mach po zvolení do Bruselu se totiž rozhodl obdarovat lidi co mu pomohli dostat se do parlamentu. Pod záštitou svých asistentů jim rozdá 20 000 euro (tedy asi 500 000 Kč) měsíčně z peněz EU. To je 35 714 Kč na osobu. Ano pravda, jedná se o hrubý příjem, který by se měl ještě zdanit. Každopádně jako měsíční kapesné… Tohoto platu nedosahuje cca 78% zaměstnanců v ČR.

A co, že strana nabádá lidi, aby šli pracovat i za minimální plat, protože se o ně nikdo nepostará. Stačí jít na to rafinovaně. Přihlásit se do jejich strany, pomoci roznášet letáky a hned nějaký ten žold z peněz EU máte jistý. Pokud jste tedy ten vyvolený a máte správé protievropské smýšlení samozřejmě. Nuže podívejme se, kdo jsou asistenti Petra Macha:

Akreditovaní asistenti
Miroslav Jahoda – člen SSO pro Zlínský kraj
Martin Pánek – 5. na kandidátce pro evropské volby za SSO

Místní asistenti
David Bartas – člen SSO pro Jihomorovaský kraj, editor webu SSO
Alois Sečkár a Martin Javůrek – zaměstnanec kanceláře SSO, administrativní činnosti
Josef Káles – výběr článků ke zveřejnění a obsahové úpravy webu SSO
Kateřina Kašparová – tisková mluvčí SSO, komunikace s médii
Radim Smetka – místopředseda SSO
Petr Pořízek – vedení volebních kampaní SSO
Jiří Kubíček – Předseda krajského sdružení SSO Praha
Bc. Pavel Pešan – místopředseda krajského sdružení SSO v Praze
Tomáš Psota – člen SSO
Karel Zvára – místopředseda SSO
Jana Payne – advokátka, insolvenční správkyně

Takžepane Machu. Tomu se říká správná euroskeptická a transparentní politika. Jestli pak ti lidé prošli výběrovým řízením?

No a pokud jsme u těch čísel. Každý měsíc si europoslanec přijde na 7957 eur (219 tisíc korun při kurzu 27,50 Kč) hrubého, po zdanění čistý příjem dělá 6201 eur (170 tisíc Kč). Na rozdíl od českých kolegů mají europoslanci ještě nárok na 304 eur (8360 korun) za každý den, kdy se účastní oficiálního jednání v EP nebo v některé z unijních institucí. Paušální sazba je určena na stravu a ubytování. Na provoz kanceláře 4299 eur (118 tisíc). Tyto krásné sumičky si pan Mach nechává zřejmě pro sebe a vysaje tak EU o dalších 500 tisíc.

No hlavně, že členi SSO nejsou “socky” co se nechají živit od státu.

Zdroj: http://cemper.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=431614

Napsat komentář