Výzva “Stop nenávisti” se šíří internetem

Iniciativa Islám v ČR nechceme sehnala tisíce podpisů proti přijmutí kvót EU týkajících se uprchlíků. Kolik přesně těžko odhadovat, protože podpisy nebyly ověřeny. Internetem se nyní šíří jaká si proti výzva.

Má název “Stop nenávisti” a od včerejšího večera, tedy od doby krátce po demonstraci na Můstku do této chvíle, ji podepsalo přes 1700 lidí.

Veřejnou debatu ovládla prostřednictvím několika jedinců a jejich iniciativ atmosféra paniky, zastrašování a výhrůžek“, píše se ve výzvě. A má konkrétní požadavky:

  • Dohlédněte na důkladné prošetření výhrůžek smrtí vlastizrádcůmze strany islamofobů, ať už na demonstraci 1. 7. 2015 nebo předtím v podobě osobních vzkazů či vyhrožování na nenávistných webech typuWhiteMedia.
  • Deklarujte ochotu české vlády podílet se na pomoci uprchlíkům a přispějte svým dílem k boření nesmyslných mýtů, které je obklopují.
  • Zajistěte systematické vzdělávání policistů a úředníků státní správy, aby byli schopni na veřejných akcích správně a včas identifikovat projevy, které směřují k potlačování práv a svobod.

Možná fašizace společnosti však rozhodně nehrozí jen ze strany lidí jako je A.B. Bartoš nebo akce D.O.S.T.. I předseda Bloku proti Islámu a jeden z vůdčích osobností iniciativy Islám v ČR hlásá, že kdo nesouhlasí s jeho názory, měl by přijít o svá práva.

Server Novinky.cz také informoval, že na demonstraci Bloku proti Islámu se ozývaly hlasy jako:

Do plynu s nima,“ častovala protidemonstranty mladá účastnice protestu. „Zrůdy! Zapíchnem je! Ozbrojte se!,“ volal zase starší muž při různých zmínkách o blížících se migrantech. Pak samozřejmě otázka “komu říkáte fašisti” může být velice směšná…

Zdroj: http://cemper.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=468158

Napsat komentář