Životopis

Narodil jsem v roce 1986 v Kolíně, kde jsem prožil také své dětství. Vystudovanou mám SŠ energetickou v Praze (2007), studoval jsem také dálkově Právnickou fakultu UP, obor Právo ve veřejné správě (2011-2013) kde má hotové čtyři semestry . Po osmi a půl letech strávených v Praze jsem se v roce 2014 vrátil zpět na Kolínsko, kde v současnosti žiji.

V roce 2011 jsem se angažoval v hnutí Skutečná demokracie teď, která reagovala na protesty především mladých lidí ve Španělsku, ale i dalších zemí. Hnutí se následně přetvořilo v českou odnož hnutí Occupy vystupující zejména proti společenské a ekonomické nerovnosti, údajné hamižnosti korporací a vlivu korporátních peněz a lobbistů na vládu. V té době jsem organizoval též demonstraci zaměřené proti protipirátské dohodě ACTA.

Organizoval jsem také několik demonstrací na podporu práv zvířat, spolu s hnutím 269. Angažuji se také v projektu „S barvou ven“, kde jako mentor pomáhám vyoutovat se mladým gayům a lesbičkách. Jsem spolutvůrcem kampaně Proti projevům nenávisti, která se věnuje mimo jiné vyvracení hoaxů. Od srpna 2017 působím jako šéfredaktor serveru Minipulátoři.cz.

Snažím se propagovat etický způsob života k ostatním lidem (bez rasismu, homofóbie, sexismu…) i zvířatům a přírodě (vegetariánství a ekologii) a demokratické principy. Od roku 2015 jsem členem Strany Zelených, v nichž se věnuji především regionálním tématům.

Záliby: Turistika, cyklistika, fotbal, hudba.

Ve vážném vztahu od září 2014.

Napsat komentář